Windows Live Messenger'den Skype'a Geçiş

Windows Live Messenger'den Skype'a Geçiş 
Microsoft’un satın almasıyla özellikle ülkemizde kullanım amacı biraz daha değişen bu uygulama olmazsa olmaz uygulamalarımızdan bir tanesi. Kullanım amacı biraz daha değişen dememizin nedeni Skype ülkemizde desteklenmese de yurt dışında oldukça popüler şekilde kullanılan internet üzerinden ev telefonları dahil tüm telefonları aramamıza, video görüşmesi yapmanıza yardımcı olan bir programdı ve bu amaçla kullanılıyordu. Microsoft’un satın almasıyla Windows Live Messenger’in kapanmasının ardından, Microsoft tüm MSN, Hotmail, Outlook hesaplarını Skype’a taşıdı ve artık ülkemiz başta olmak üzere bir çok ülkede en popüler iletişim uygulama programı olarak hem bilgisayarlar da hem de telefonlarda kullanılabiliyor. Modern Windows’lar için Skype ya da Mobil İşletim Sistemleri için Skype masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınız da, tabletinizde veya telefonunuzda bulunması gereken uygulamalar arasında ilk sırada. 

Windows Live Messenger ’dan Skype‘a Geçiş şart mı ? 
Evet. Cevap kısa ve öz oldu. Skype Windows Live Messenger’a alternatif bir program değil, modern Windows için Skype, Windows Live Messenger’ın son hali desek daha doğru olacaktır. Eskiden Skype, Windows Live Messenger’a alternatifti, rakipti bile diyemeyiz, aslında ayrı kulvardaydılar ancak anlık iletişim amaçları doğrultusunda aynı amaçla kullanılıyorlardı. Neredeyse her internet kullanıcısının bilgisayarında yüklü olan Windows Live Messenger‘ın yanında çoğu kullanıcının adını dahi duymadığı Skype, Microsoft’un Skype’ı satın alması ile popüler olmuştur ve de Microsoft tarafından Windows Live hesaplarının tümünün Skype’a taşınıp, Windows Live Messenger yerine Skype’ı kullanmayı zorunlu hale getirmesi Skype’ı bu alanda zirveye taşımıştır diyebiliriz. 

ICQ devrinden Windows Live Messenger devrine, şimdi de Skype Devri! 
Bir zamanlar id numarasının hane sayısı kadar popüler olunan icq hesaplarının yerini alan, msn yani Windows Live Messenger devri Microsoft’un Skype’ı satın almasıyla kapanmış oldu. Sürekli alternatifler sunulan, yahoo vs. gibi anlık mesajlaşma programlarıyla kıyaslanan ama her zaman kazanan olan Windows Live Messenger yerini artık Skype’a bıraktı. Modern Windows için Skype sürümüyle daha da gelişen daha da kullanılabilir hale gelen Skype yakın zamanda tüm bilgisayarlarda olacak gibi gözüküyor.


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

İstatistik

Önemli:Skype resmi web sitesi skype.com adresidir.
2013 - 2014 skype kaydol