Skype Ofisleri

Facebook ve twitter'ın ardından bir başka dünya devi Skype'da kapılarını açtı.Evden çalışmak isteyenler Skype kullanımı ile, özellikle ev-ofis çalışanları ve müşterileri ile bağlantı kurmak için, görüntülü aramalar tüm iş ve kişisel rehber yönetebilirsiniz ile telefon faturalarında tasarruf edebilirsiniz.
Skype'ın California ofisi
Modern Windows için Skype, hızla popüler olmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısının Microsoft’un Skype’ı satın alarak, Windows Live Messengerda ki kullanıcıları Skype’a aktarmasıyla hızla artması, daha çok bilgisayara, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara, tabletlere, cep telefonlarına ve hatta smart televizyonlara kadar yüklenmesi ve anlık mesajlaşma alanında pastadan büyük dilimi almasıyla birlikte Skype‘ın bu tüm alanlarda yükselmesi, çalışanlarına sunduğu çalışma ortamını da etkilemiş gözüküyor. Skype ofisi bu hızlı yükselişten etkilenmiş olacak ki tam bir teknoloji ortamı halinde, çalışanlara maksimum motivasyon ve maksimum imkan sunmaya başlamış.
Skype ofisi, Skype’ın Microsoft firması tarafından alınmasıyla bu hale geldiği aşikar.
Peki skype çalışanları bu yükselişi bekliyorlar mıydı?
Skype’ın Microsoft’a geçmesiyle birlikte Microsoft firmasına geçen Skype çalışanlarıyla yapılan röportajlarda, bu yükselişin onlar tarafından beklenmediğini, hedeflerinin her zaman en iyisi olduğunu ancak bu kadar hızlı bir ivme ile yükselişi onlar bile düşünemediklerini belirttiler.
Kısacası Skype ofisi, bu duruma Microsoft ‘un Skype’ı almasıyla geçtiği Skype yazılımcıları, tasarımcıları ve mühendisleri tarafından da kabul ediliyor.

Skype Ofisi Microsoft’un eseri mi?
Evet. Ancak Microsoft öncesinde de Skype firması, bu muhteşem ofis üzerinden dünya üzerindeki birçok kişinin iletişimi sağlıyordu. Yine çoğu firmaya göre çok çok gelişmiş olan bu uzay üstü görünümünde ki muhteşem ofis, Microsoft’un Skype’ı satın almasıyla çok daha üst seviyelere gelmiştir.
Skype Ofisinde Çalışanlar Kimler?
Skype ofisi, sadece yazılım geliştiricilerin çalıştığı Microsoft’a bağlı küçük bir büro değil. Skype ofisi tüm dünyayı internet üzerinden görüştüren, kullanıcıların bilgisayar, tablet ya da telefonları veya da akıllı televizyonları üzerinden görüntülü olarak görüşmeleri, anlık mesajlaşmalarını sağlayan tüm sistemlerin olduğu bir ofistir ve bu ofiste yazılımcılar, tasarımcılar, ar-ge, gibi bölümlerin yanı sıra iletişim uzmanları, telekomünikasyon çalışanları ve çok sayıda mühendiste bulunmaktadır.
Skype Ofisi çoğu bilgisayar programcısının, çoğu mühendisin çalışmak istediği bir ortamdır ve Skype ofisi, bu alanda kendini geliştirmek isteyenler için bir motivasyon kaynağı olmuştur.


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

İstatistik

Önemli:Skype resmi web sitesi skype.com adresidir.
2013 - 2014 skype kaydol