Skype Kameralı Görüşme

Skype Kameralı Görüşme
Skype, en çok tercih edilen ücretsiz görüntülü sohbet ve anlık mesajlaşma uygulamalarının en başında yer almaktadır. Skype ile kilometrelerce uzaklarda olan arkadaşlarınızı, yakınlarınızı ya da iş görüşmelerinizi o an aynı ortamdaymış gibi anlık mesajlaşarak ya da videolu görüşme yaparak kilometrelerce olan uzaklığı sıfıra indirebilirsiniz. Skype programının diğer programlara nazaran tercih edilmesinin ilk nedeni tamamen ücretsiz olmasıdır. Skype programını indirmek için kendi sitesini ziyaret ederek hiçbir ücret ödemeden bilgisayarınıza indirip, kurabilirsiniz. Skype programını nerede olursa olsun kullanma seçeneğine de sahipsiniz. Nasıl mı? Skype programını destekleyen akıllı telefonlarda, tabletlerde ya da televizyonlarda bile kullanma şansına sahipsiniz. Sürekli bilgisayar başında olmayabilirsiniz. Bu yüzden her zaman yanınızda olan telefonunuzda skype uygulaması olduğunda nerede olursanız olun telefonunuzla ister mesajlaşırsınız isterseniz de görüntülü olarak karşınızdakiler ile görüşürsünüz. 
''Skype'da bir kişiyi görüntülü arama yapabilmeniz için öncelikle o kişinin sizde ekli olması gerekli.Ekledikten sonra üzerine gelip sağ tıklayıp görüntülü çağrı yap seçeneğinden görüntülü görüşme yapabilirsiniz''
Skype Kameralı Görüşme Görüntüsü
              Skype programının en son gelen güncellemesinden sonra artık videolu görüşmeyi sadece bire bir görüşme olarak değil de toplu olarak görüşme seçeneği de mevcut. Yani aynı anda sadece 1 kişi ile değil görüntülü olarak bir grup toplantısı yapabilirsiniz. Skype programını tamamen ücretsiz oluşunun yanında ayrıca görüntülü görüşme seçeneğiyle mesafeleri sıfıra indirerek milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır.

                Skype programının arayüzü oldukça anlaşılır ve kolaydır. Bu yüzden herkes programı rahatlıkta kullanabilir. Skype programını kullandığınız bilgisayarınızın internet bağlantısı ne kadar hızlıysa videolu görüşmelerde kaliteniz o kadar iyi olacaktır. Düşük hızlı internet bağlantılarında videolu görüşmelerde kesintiler yaşayabilirsiniz. Skype normalde bildiğiniz gibi ücretsizdir ama siz hesabınıza Skype kontörü de yükleyebilirsiniz. Skype hesabınızda olan Skype kontörü sayesinde sabit telefonları ya da cep telefon numaralarını arayarak konuşabiliyor ve mesaj atabiliyorsunuz.
Sizlere Skype’ın birkaç özelliğinden bahsedelim.
• Tamamen ücretsizdir
• Yüksek görüntü ve ses kalitesi
• 100’lerce kişiyle aynı anda grup sohbeti seçeneği
• Tüm görüşmeleriniz güvenli bir şekilde saklanır. 3. Şahıslar erişemez.
• Tarayıcıda gezinti yaparken Skype sayesinde tek tuşla tarayıcıda bulunan numarayı arayabilirsiniz.
• Skype üzerinden dosya, fotoğraf, video gönderimi de yapabilirsiniz.
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

İstatistik

Önemli:Skype resmi web sitesi skype.com adresidir.
2013 - 2014 skype kaydol