Skype Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bildiğiniz üzere Skype programı mesafeleri sıfıra indirerek, iletişime geçeceğiniz kişi nerede olursa olsun onunla anlık mesajlaşmanıza veya anlık olarak kaliteli video bağlantısı kurmanıza olanak veren ücretsiz bir yazılımdır. Bu program ilk başlarda kullanıcı kitlesi olarak çok yaygın olarak kullanılmasa da şuan milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı bir programdır.Skype programının sizlere yararlarını birkaç örnekle anlatalım. Örneğin; oğlunuz askerde bu yüzden onu sık sık göremiyorsunuz. İşte başta dediğimiz gibi mesafeleri sıfıra indiren Skype programı burada devreye giriyor. Oğlunuz ile nerede olursa olsun, sadece internete bağlı olan bir bilgisayar ile tüm engelleri aşıp videolu görüşme yaparak onu görebiliyorsunuz. Bu gerçekten geçmiş tarihlere baktığımız zaman devrim niteliğinde bir özellik.

Skype programını tabi ki insanlar her zaman ihtiyaçları doğrultusunda kullanmıyorlar. Bu programı kullanıp yüzlerce masum insanı dolandırarak, paralarını alan kötü niyetli insanlarda var. Bu yüzden Skype programını kullanırken tanımadığınız kişilerden gelen davetleri kabul etmeyiniz. Belki Skype programını iş için kullanıyorsunuzdur ve her gelen daveti kabul edip konuşmanız gerekebilir. Böyle durumlarda da konuştuğunuz her insanlar kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Burada kişisel bilgi derken kastettiğimiz nokta; TC kimlik numaranız, cep telefonunuz, kredi kartı bilgileriniz, kimlik fotokopiniz vs.
Bunlar gibi kişisel bilgilerimizi 3. Şahıslarla paylaştığımız takdirde gerçekten başımıza büyük sorunlar açabilir. Günlük hayatımızda insanlar iletişimi daha da hızlandırmak için Skype kullanmayı tercih ediyorlar. Forum sitelerinden özel mesajla konuşmak gerçekten zaman kaybettiriyor ve insanlar oralardan tanışıp, Skype üzerinden konuşmaya başlıyorlar. Başta da belirttiğimiz gibi bu ve benzeri bilgilerin paylaşılması sıkıntılara yol açabilir. Bu yüzden tanımadığınız kişilere Skype üzerinden bilgilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ederiz.


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

İstatistik

Önemli:Skype resmi web sitesi skype.com adresidir.
2013 - 2014 skype kaydol