Skype Kişi Ekleme


Skype Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?
Kısa bir süre öncesine kadar sadece iş amaçlı olarak kısıtlı bir alanda kullanılabilen bilgisayar sistemleri günümüzde neredeyse hayatın tüm alanlarında aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle son zamanlarda mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte teknolojinin etkileri çok daha net bir şekilde görülmektedir. Bilindiği üzere internet sayesinde dünyadaki tüm ülkeler ile anlık olarak iletişime geçebilirsiniz. Bu alanda hizmet veren birçok bilgisayar programı olmasına rağmen bunların arasından Skype liderliğini korumaktadır. Diğer iletişim programlarından farklı olarak Skype üzerinden cep ve sabit telefonları da arayabilirsiniz. 2003 yılından beri aktif olarak hizmet veren program her geçen gün kullanıcı sayısını büyük bir hızla arttırmaktadır.
Skype üzerinden arkadaşlarınızla ücretsiz olarak görüşebilirsiniz. Sadece telefon aramaları için ücret ödemeniz gerekmektedir. Özellikle görüşme fiyatlarının son derece ekonomik olmasından dolayı Amerikalılar tarafından Skype yaygın bir şekilde kullanılıyor. Skype üyeliğini programın internet sitesinden ücretsiz olarak alabilir ve yine aynı şekilde bilgisayarınıza programı ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Aldığınız hesap adını arkadaşlarınıza vererek sizi eklemeleri halinde görüşmeye başlayabilirsiniz. Belirli aralıklar ile yapılan güncellemeler ve çıkarılan yeni sürümler sayesinde programın eksikleri ortadan kaldırılmaktadır. Son derece kullanışlı bir ara yüze sahip bu program herkes tarafından büyük bir kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Skype programını açtıkdan sonra çevrimiçi kişilerin sol üst kısmında kişi ekleme seçeneği mevcut ona tıklayıp adres çubuğuna ister skype adını ister msn adresini yazarak arkadaş ekleme işlemini yapabilirsiniz

Arkadaşlarınızın Skype hesap adlarını yada mail adreslerini bilmeniz durumunda kolaylıkla arkadaş listenize yeni kişiler ekleyebilirsiniz. Programa girdiğinizde sol üst köşede insan profili ve (+) şeklinde bir ikon bulunmaktadır. Bu tuşa tıklayarak kolaylıkla Skype kişi ekleme işlemini yapabilirsiniz. Hesap adını kişi bulma bölümüne yazdığınızda uygun kişiler çıkmaya başlayacaktır. İstediğiniz kişiyi tıklayarak isteğinizi gönderebilirsiniz. Ayrıca arkadaş ekleme isteği gönderirken karşıdaki kişinin görebileceği özel bir mesaj da yazabilirsiniz. Yazmamanız durumunda program tarafından otomatik olarak arkadaş ekleme mesajı gönderilecektir. Skype programına hesap adıyla girilebileceği gibi Hotmail hesabıyla da kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Bu sayede yeni bir Skype hesabı almanıza gerek kalmadan hiçbir şekilde problem yaşamadan giriş yapabilir ve arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Programın görüntülü ve sesli konuşma kalitesi son derece yüksek olup takılma problemi yaşanmamaktadır. 
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

İstatistik

Önemli:Skype resmi web sitesi skype.com adresidir.
2013 - 2014 skype kaydol