E Posta Al

Artık günümüzde pek çok kişi internet üzerinden mektuplaşmakta, haberleşmektedir. Gerek arkadaşlara gönderilen tebrik kartları gerekse akademik veya iş anlamında yapılan yazışmaların birçoğunun e-posta adresi üzerinden yapıldığı bilinmektedir. 

E-posta kurmak oldukça kolay bir iş haline gelmiştir. Birçok farklı adresten e-posta edinilebilmektedir. Bunların en popülerleri arasında Gmail, Hotmail, Mynet, Yahoo gibi siteler bulunmaktadır. Genellikle Gmail, daha fazla sayıda materyal bulunduracak alanı kullanıcılarına sağladığı için oldukça tercih edilmektedir. Bunların yanında üniversitelerin veya işletmelerin kendi adlarına oluşturdukları e-mail hesaplarından da mail adresi alınabilmektedir. Dolayısıyla artık e-posta açmak oldukça kolaylaşmıştır.

E-posta almak isteyen kişilerin yapması gereken şey öncelikle kişisel bilgilerini sisteme yazmak ve üyelik sözleşmesini ve koşullarını kabul etmektir. Bunu yaptıktan sonra genellikle üyelikleri kabul edilmektedir. En çok yaşanan sorun seçilen kullanıcı adının başka kullanıcılarla aynı olmasıdır. Bunun yanında şifrenin zayıf olması veya rakamlar veya harflerle alakalı ölçütlere uymaması da sorun teşkil etmektedir. Güvenlik kodunu doğru girmek de e-posta kullanmak isteyen kişilerin önemsemesi gereken bir husustur.Günümüzün en yaygın posta adreslerinden biride skype posta'dır.Messenger'ı alarak büyük atılım yapan skype milyonlarca üyesi mevcuttur.
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

İstatistik

Önemli:Skype resmi web sitesi skype.com adresidir.
2013 - 2014 skype kaydol