Skype Durum Değiştirme


Skype Durum Değiştirme

Skype'ye kaydolduktan sonra ilk oturum açmanızda varsayılan olarak durumunuz Çevrimiçi sayılır. Yani messengerde ki "Online" ile aynı durumdur.

Skype Durumları ve Messenger (Msn) Durumları Karşılaştırması

- Çevrimiçi (Online)
- Uzakta (Dışarda)
- Rahatsız Etmeyin (Meşgul)
- Görünmez (Messenger'de böyle bir özellik yoktur)
- Çevrimdışı

Durumunuz çevrimiçi iken size gelen tüm iletilerde uyarı sesi alırsınız. Eğer ayarlarınızdan bu özelliği değiştirmezseniz çevrimiçi iken sürekli uyarı sesi almaya devam edersiniz. Uzakta durumu seçiliyken uyarı sesleri tamamen kaldırılır. Eğer uzun süre bilgisayar başında kalmazsanız bir süre sonra durumunuz otomatik olarak uzakta olur. Görünmez durumunu seçerseniz eğer listenizdekiler sizi göremez ancak siz onlara yazabilirsiniz. Ancak şunu söylemek gerekiyor, görünmez durumundayken facebookta halen online görünürsünüz. Çevrimdışı durumuda klasik olarak msndekiyle aynıdır. Siz kapalı görürsünüz ve sizi kimse göremez ancak siz istediğinizde yazabilirsiniz. Ayrıca facebook listeniz bu durumdayken açılmaz.

Skype Durum Değiştirme Nasıl Yapılır?

Resimde gösterdiğim şekilde proğramı açtığınızda sol üst köşede yeşil görünen yer durumunuzu göstermektedir. Resimde Çevrimiçi durumu aktiftir. Eğer sizde çevrimiçi iseniz sizinde yeşil gözükür. Durum logosunun yanında küçük bir ok işareti vardır. Tıkladığınızda tüm durumları görebilirsiniz. İstediğiniz durumu seçtiğinizde o durum aktif hale gelecektir.
Tepkiler:

2 yorum:

  1. çevrim dışı olunca mail alamıyorum neden? :( ve başka bilgisayardan açınca önceki konuşmalar da çıkmıyor :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. çevrim dışı mail alamazsınız durumunuzu görünmez yaparsanız arkadaşlarınızla görüşmeye devam edebilirsiniz ancak mesaj yazmadığınız kişiler sizi göremez gönderilen mesajlar o bilgisayarda kayıtlı olarak çıkmaktadır başka bir bilgisayarda maalesef eski mesajlarınıza bakamazsınız

      Sil

İstatistik

Önemli:Skype resmi web sitesi skype.com adresidir.
2013 - 2014 skype kaydol