Messenger Kaydol

Messenger hesabı için kayıt olmak isteyenler, öncelikle şunu bilmelidir. Messenger çok yakın bir zamanda tamamen kapatılacaktır. Mail hizmetine devam edecek olsa da çevrimiçi hizmete kapatılarak bu hizmeti tamamen sonlandırılacaktır. Messenger sahibi olan kişiler hesaplarıyla birlikte Skype üzerinden devam edebilecekler.

Sizin için şuanda iki seçenek mevcuttur. Messenger tamamen kapatılana kadar kullanmayı seçebilirsiniz ya da direkt olarak bir Skype hesabı ile üye olabilirsiniz. Microsoftun açıklamasına göre 2014 başlamadan tüm messenger serverlari tamamen kapatılacak. Bu bilgiye göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Skype hesabı açarak devam etmek isteyenler anasayfaya gelerek oradaki yönlendirmeler ile yeni bir üyelik alabilir ve Skype'ye kaydolabilirler. Bu sayede Skype'nin tüm özelliklerinden yararlanabilecek ve eski messenger hesaplarınızdaki kişileri de Skype'ye taşıyabileceksiniz. Ayrıca Skype üzerinden facebook'taki kişilerle de kolayca konuşabilirsiniz.

Messenger'e kayıt olmak için, öncelikle aşağıdaki verdiğimiz kayıt linkine tıklayınız. Karşınıza çıkan linkte ülkenizi ve kullanmak istediğiniz adresi yazıyorsunuz. Klasik olarak diğer bilgilerinizi de doldurarak hesabınız açabilirsiniz. Kayıt linki yazının en altında verilmiştir. Ayrıca aşağıdaki resimlerle messengera kayıt olamayanlar için rehber bir anlatım hazırlanmıştır.


Şekilde ki gibi Ülke'nizi seçtikten sonra açmak istediğiniz E-posta adresini yazmanız gerekiyor. Adresi yazarken daha önce kullanılmış olan bir adresi yazarsanız devam edemezsiniz. Yazdığınız adresin daha önce alınıp alınmadığını anlamak için alttaki "Kullanılabilirliğini Denetleyin" butonuna basarak öğrenebilirsiniz.

Bu bölümde en az 6 (altı) karakter olmak üzere bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifrenizin içerisinde harf, rakam ve noktalama işaretleri olması şifrenizin güvenlik seviyesini artıracaktır. Şifreler büyük küçük harflere duyarlıdır. Alttaki bölüme de aynı şifreyi girerek devam edebilirsiniz.

Buradan messenger şifrenizi unutma ihtimalinize karşı olarak bir parola sıfırlama seçeneği oluşturacaksınız. Bir soru ve yanıt seçerek kimseyle paylaşmadan aklınızda tutun. Alttaki kısma ise daha önce açmış olduğunuz e posta adresinizi yazarak bir diğer şifre sıfırlama imkanı daha yaratabilirsiniz.

Kişiler bilgileriniz ile beraber hesap işlemlerinizin sonuna geleceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey "18 yaşından büyük olmanız" ve İl ve posta kodunun örtüşmesidir. Saat dilimini doğru seçmenizde sizin için iyi olacaktır.

Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girdikten sonra doğrulama kodunuda girerek, eğer sözleşmeyi de onaylıyorsanız "Kabul Ediyorum" butonuna tıklayarak sizde hotmaile kaydolma işlemini tamamlamış olursunuz.

Messenger Kayıt Formu: Messenger Kaydol
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder

İstatistik

Önemli:Skype resmi web sitesi skype.com adresidir.
2013 - 2014 skype kaydol